Jaki autoklaw do gabinetu kosmetycznego?

Autoklaw to na pewno sprzęt niezbędny w każdym salonie kosmetycznym, dlatego jego zakup powinien być przemyślany. Przy zakupie tego urządzenia warto zwrócić uwagę na wiele czynników, ponieważ każdy sterylizator parowy różni się miedzy sobą, m.in. rozmiarem, pojemnością oraz szybkością działania. Szczególnie ważnym czynnikiem jest wielkość, ponieważ według specjalistycznych wymogów komora sterylizacyjna nie może być mniejsza od narzędzi przeznaczonych do sterylizacji. Zatem warto zmierzyć przyrządy używane w salonie przed dokonaniem zakupu. Autoklaw kosmetyczny posiada klasę sterylizacyjną, która powinna mieć decydujące znaczenie przy zakupie tego urządzenia, ponieważ nie wszystkie nadają się do stosowania w salonie.

Według europejskich norm na rynku dostępne są trzy klasy sterylizacyjne:

Klasa N – ma zastosowanie w sterylizacji narzędzi litych, niepakowanych oraz nienaruszających ciągłości tkanek podczas zabiegu. Urządzenia tego typu są stopniowo wycofywane z produkcji ze względu na słabą jakość sterylizacji.

Klasa S – dopuszczalna w gabinetach kosmetycznych pod warunkiem, że nie są używane w nich narzędzia o cienkiej budowie, np. igły. Sterylizator kosmetyczny tego typu pozwala jedynie na sterylizację rodzajów narzędzi określoną przez producenta.

Klasa B – zdecydowanie jest to najlepszy jakościowo sterylizator parowy. Odpowiada wymaganiom sanitarno-higieniczym, dzięki czemu nadaje się do sterylizacji wszystkich narzędzi, zarówno niepakowanych, jak i opakowanych.

W gabinetach kosmetycznych zabiegi mają różnorodny charakter, dlatego do rekomendowanych urządzeń służących  do sterylizacji należą wszystkie produkty klasy B. Działanie ich polega na stosowaniu najlepszych metod wyjaławiania, dzięki czemu higiena i bezpieczeństwo w takich gabinetach są na najwyższym poziomie. Ważnym atutem tych urządzeń jest możliwość prowadzenia archiwizacji oraz zapisu danych, dzięki dodatkowej funkcji umożliwiającej drukowanie parametrów wykonanych sterylizacji.

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0