O co należy zadbać, montując unit dentystyczny Planmeca?

Montaż unitu stomatologicznego – zarówno w przypadku Planmeci, jak i pozostałych firm – wiąże się z szeregiem z pozoru mało istotnych czynności, od których w istocie zależy długotrwała i niestwarzająca problemów praca przy użytkowaniu urządzenia.

Pierwsze czynności w tym zakresie należy wykonać już w ramach początkowego etapu powstawania gabinetu dentystycznego po to,  aby cały obiekt posiadał rozplanowanie jak najbardziej optymalne dla naszych potrzeb.

Unit stomatologiczny planmecaW kolejnym kroku, kiedy przestrzeń jest już zaaranżowana, należy zadbać o wyprowadzenie przyłączy wody, powietrza pod ciśnieniem, odpływu oraz prądu. Ponadto jest to również dobra chwila na rozważenie wszelkich dodatkowych instalacji, jak np. przyłącza ssącego. Warto przy tym mieć na uwadze, że nawet jeśli obecnie planowane do zastosowania urządzenie nie posiada danego rodzaju systemu, w przyszłości może pojawić się potrzeba jego zmiany. Wówczas, aby móc bez przeszkód korzystać z wszystkich funkcji, jakie udostępnia wysokiej klasy unit Planmeca lub sprzęt innej cenionej na rynku firmy, warto posiadać już wyprowadzone przyłącza dodatkowe.

Osobną, ale równie ważną kwestią, jest także przygotowanie gabinetu od strony komunikacji unitu z komputerem. W tym celu zalecamy zainstalować w podłodze przewód kanalizacyjny o średnicy ok. 5 cm, łączący docelowe miejsce zlokalizowania unitu ze stanowiskiem komputerowym. Tego typu rozwiązanie pozwoli w przyszłości na o wiele bezpieczniejsze przeprowadzenie kabli łączących oba urządzenia oraz na łatwiejsze podłączenie do PC-ta dodatkowego sprzętu Planmeca.

Ponadto niewolno również zapomnieć o właściwym umiejscowieniu kompresora generującego hałas. Ze względu właśnie na wytwarzany szum oraz ryzyko poboru zanieczyszczonego powietrza z gabinetu, rekomendujemy umieszczenie go w osobnym pomieszczeniu.

Ostatnią z czynności, o których konieczne trzeba pamiętać przed położeniem podłogi, jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy instalacji zostały wykonane zgodnie z pierwotnym założeniem oraz czy nie zabrakło żadnego z niezbędnych przyłączy.

Planmeca unit to urządzenia niezwykle efektywne i niezawodne, jednak i w ich przypadku należy zadbać o właściwe przystosowanie przestrzeni pracy. Aby uzyskać pełną funkcjonalność, warto konsultować się z dostawcą swojego unitu na bieżąco i współpracować z nim podczas całego etapu przygotowywania gabinetu. Dzięki takiemu podejściu unikniemy niepotrzebnych błędów, które mogłyby spowodować konieczność zaczynania wszystkiego od początku.

 

Your compare list

Compare
REMOVE ALL
COMPARE
0